Z początkiem roku 2001 Dariusz Ciszewski i Janusz Yanina Iwański zawiązali grupę programową "Muzyczne DarY" celem grupy było i jest tworzenie szerokiego forum prezentacji muzyki chrześcijan. Główną inspiracją dla jego powstania był fakt, że ta muzyka w większości mediów nie jest mile widziana, mówiąc najoględniej (a mówiąc wprost jest nie dopuszczana na antenę). Zrodził się pomysł nadawania Listy Przebojów jako najlepszej formy lansowania takiej twórczości.

Lista Przebojów "MD" to jest przede wszystkim pomysł na promocję Dobra. Dobra, które jest zawarte w muzyce. Stąd też nazwa naszego projektu "Muzyczne DarY".
Życie jest darem a muzyka jego wyrazem.

Wielu muzyków zdaje sobie sprawę, że ich twórczość to silny instrument głoszenia Dobrej Nowiny. Aby tak było rzeczywiście, musi zaistnieć jeden konkretny adres, gdzie muzycy ci znajdą możliwość podzielenia się dobrem swojej twórczości. Muzyka ludzi nawróconych do Jezusa stała się obecnie zjawiskiem. Natomiast, aby była istotną częścią kultury powszechnej, musi być wspierana. W dobie opanowywania kultury przez media propagujące konsumpcyjny styl życia nie możemy pozostawać bierni. Trzeba wypracować model alternatywny, wobec tego. W pojedynkę jesteśmy słabi. Jak rozgłośnia lokalna może wypromować zespół? Na to potrzeba pewnej "instytucji" i środków. Dobrze, żeby stała się nią nasza wspólna Lista scalająca w jedność działania poszczególnych rozgłośni radiowych idących tą samą Drogą. Można robić czterdzieści różnych list przebojów, ale co z tego? Postawmy się w roli zespołu, managera, który musi dotrzeć do tych czterdziestu różnych adresów, a co dopiero pomyśleć o zespołach, które zaczynają?

Twórcy i artyści powinni w końcu mieć dla siebie miejsce gdzie zawsze mogą liczyć na to że zostaną potraktowani dobrze czyli poważnie, a wówczas ich twórcze wysiłki nie pójdą na marne.

Lista Przebojów "Muzyczne DarY" pragnie zatem zaprosić gorąco do jej współnadawania. Moglibyśmy rozwinąć nić rozgłośni emitujących wspólną Listę i wspólnie na nią głosować.
Tym samym rozszerzałaby się tak bardzo oczekiwana, duża scena promująca artystów dotychczas niezauważanych, a bardzo profesjonalnych przecież. Jedna z koncepcji zakładałaby (na zasadzie wspólnego łączenia sił i głosowania) wybór piosenki miesiąca jako extra suplementu do nadawanej co tydzień Listy Przebojów.

Dalej >>
Powrót: START

Projekt: Studio24h ..:: Kopiowanie w części lub w całości - zabronione ::.. Wszelkie prawa: Muzyczne DarY